Pediatrické minimum

Pediatrické minimum je návod pre rodičov formou blogu, zahŕňa to, čo by rodičia mali vedieť ohľadom základných postupov pri starostlivosti v zdraví aj chorobe o svoje ratolesti.

Hnačka

05.01.2021

Za hnačku považujeme riedku/vodnatú stolicu v počte 4 a viac/deň.

Milí rodičia a pacienti, nižšie si môžete prečítať, ako uľahčiť a pomôcť sa vyrovnať s aktuálnou situáciou starším ľuďom, text vytvoril Európsky inštitút pre EMDR.

Milí rodičia a pacienti, nižšie si môžete prečítať, čo sa deje v mysli a v duši pri krízovej a stresovej reakcii, text vytvoril Európsky inštitút pre EMDR.

Po predpis receptu nemusíte chodiť fyzicky, vypíšte TENTO FORMULÁR, keď vám dochádzajú antibiotiká, ev. potrebujete predpísať kvapky do očí, antihistaminiká u detí, ktoré ich dlhodobo, alebo sezónne užívajú a pod.

Ako chrániť dieťa pred častými infekciami dýchacích ciest v prvom roku života a dať mu dobrý základ aj na neskôr?

Milí rodičia, máte aj vy pocit, že vždy keď ku mne prídete, dostane vaše dieťa to isté? Ak vás to netrápi, alebo je vaša odpoveď nie, nepokračujte v čítaní a pokojne si pustite Dalas, alebo Hercula Poirota, alebo si prečítajte správy. Ak je vaša odpoveď áno a/alebo vás zaujíma môj pohľad, čítajte ďalej.

Vzhľadom na to, že na obaloch najčastejšie používaných liekov na teplotu v detskom veku sú uvedené len rámcové dávkovania podľa hmotnosti a málokto študuje podrobne príbalový leták sa mi opakovane pri službe v Ambulantnej pohotovostnej službe stáva, že prichádzajú rodičia, ktoré poddávkovali dieťa liekmi proti teplote (tzv. antipyretikami) a...