Pediatrické minimum

Pediatrické minimum je návod pre rodičov formou blogu, zahŕňa to, čo by rodičia mali vedieť ohľadom základných postupov pri starostlivosti v zdraví aj chorobe o svoje ratolesti.

Laryngitída

23.12.2022

Laryngitída má typický priebeh a veľmi charkateristický štekavý kašeľ, nižšie si ich môžete prehrať - sú tam 2 nahrávky, pre lepšiu predstavu:

Všetky lieky (len príklady) sú voľnopredajné, nepotrebujete recept od lekára!

O výchove

27.01.2022

V názore a pohľade na výchovu sa nemusíme stretnúť. Dovolím si zdieľať zdroje, ktoré formovali ten môj (názor, pohľad a prístup). Pričom určite aj tu (ako všade) platí "what the thinker thinks, the prover proves". Podotýkam, že sa nejedná o žiadne "americké návody" na šťastný život, žiaden univerzálny návod na šťastný život neexistuje, knihy sú...

Zvracanie

27.01.2022

V prvom rade si musíme zadefinovať o liečbu ako starého dieťaťa ide. Nasledujúci postup je zmysluplne uplatniteľný s výnimkami u dieťaťa 1 rok a staršieho (u detí do 1 roka preferujeme dojčenie po malých dávkach opatrne, vysadíme príkrmy).

Hnačka

05.01.2021

Za hnačku považujeme riedku/vodnatú stolicu v počte 4 a viac/deň.

Milí rodičia a pacienti, nižšie si môžete prečítať, čo sa deje v mysli a v duši pri krízovej a stresovej reakcii, text vytvoril Európsky inštitút pre EMDR.