Pediatrické minimum

Pediatrické minimum je návod pre rodičov formou blogu, zahŕňa to, čo by rodičia mali vedieť ohľadom základných postupov pri starostlivosti v zdraví aj chorobe o svoje ratolesti.

Milí rodičia a pacienti, nižšie si môžete prečítať, čo sa deje v mysli a v duši pri krízovej a stresovej reakcii, text vytvoril Európsky inštitút pre EMDR.

Po predpis receptu nemusíte chodiť fyzicky, vypíšte TENTO FORMULÁR, keď vám dochádzajú antibiotiká, ev. potrebujete predpísať kvapky do očí, antihistaminiká u detí, ktoré ich dlhodobo, alebo sezónne užívajú a pod.

Ako chrániť dieťa pred častými infekciami dýchacích ciest v prvom roku života a dať mu dobrý základ aj na neskôr?

Milí rodičia, máte aj vy pocit, že vždy keď ku mne prídete, dostane vaše dieťa to isté? Ak vás to netrápi, alebo je vaša odpoveď nie, nepokračujte v čítaní a pokojne si pustite Dalas, alebo Hercula Poirota, alebo si prečítajte noviny. Ak je vaša odpoveď áno a/alebo vás zaujíma môj pohľad, čítajte ďalej.

Kdy a jak často dávat děti na břicho Poloha na bříšku je pro děti hodně důležitá. Přibližně od pátého měsíce, kdy se děti otáčejí ze zad na břicho, se celý vývoj začne odehrávat pouze z této polohy. A proto je potřeba, aby děti polohu na břiše dobře znaly, uměly v ní vydržet dostatečně dlouhou dobu, a aby se...

Viem, hovoríte si možno "veď je leto v plnom prúde, čo sem pletú zimu"... :-)
Návod pre tých, ktorí homeopatii veria a "sú s ňou zadobre".
Pre tých, ktorí to majú inak skúsim vymyslieť zasa niečo iné niekedy inokedy ;-)
Tak teda užívajte si to leto v zdraví a pohode.

Kúpať vo vode bábo treba každý deň-každé dva dni. ČISTÁ VODA NESTAČÍ na zmytie mastnej stolice a kožného mazu, či zvyškov krému. Preto používame dojčeneckú kozmetiku - sprchový jemný detský gél (Bioderma ABC Derm moussant, A-Derma Exomega Emollient Cleansing Gel a pod) - obzvlášť nimi umývame záhyby (pod krkom, pazuchami, záhyby slabinné, zadoček,...

Úvodný odstavec čitateľom objasní hlavnú tému článku. Pokiaľ ho zobrazíte aj v prehľade všetkých článkov, pomôžete čitateľom s rozhodovaním, ktorý príspevok je pre nich zaujímavý. Nezabudnite úvodný odstavec odlíšiť od zvyšku textu. V nasledujúcich riadkoch nájdete ďalšie tipy, ako články upravovať.