Dieťa s COVIDom

26.01.2022

Informácie priebežne aktualizujeme, toto je verzia k 26.01.2022 a platí pre osoby testované 25.1.2022 a neskôr

Karanténa, izolácia, úzky kontakt a testovanie

Liečba a sledovanie stavu

COVID je vírusové ochorenie, preto nie sú indikované antibiotiká. Liečba je čisto symptomatická pri nekomplikovanom priebehu.

V podpornej liečbe COVID môžete využiť: vitamín C, vitamín D, zinok, omega 3-MK, b-komplex, Kaloba, imunilflor sirup, imunoglukan akut sirup. ISOPRINOSINE od nás prosím nežiadajte, neexistujú žiadne dôkazy, že by akokoľvek pomáhal pri COVID infekcii.

K správnej liečbe teploty a soplíka sa dostanete kliknutím na spodné dve tlačidlá:

U detí do 1 roka sa môže COVID prejavovať aj vo forme hnačiek, tam je najdôležitejšie udržať hydratáciu dojčením/umelým mliekom. Všeobecný postup udržania hnačiek pod kontrolou, ktorý je ale skôr relevantný pre staršie deti nájdete tu:

Ak teploty nereagujú dobre na paralen/nurofen, alebo máte obavy o zdravotný stav - telefonujte, mailujte, sme tu, telefóny zdvíhame (ak zrovna nie je z nejakého dôvodu lekár sám a nestíha zdvíhať telefón a vyšetrovať pacienta), na maily odpisujeme, poradíme sa ako postupovať, či je treba prísť. Ak nezdvíhame, je to preto, že buď už telefonujeme na druhom telefóne, alebo vyšetrujeme dieťa, prosím o trpezlivosť, skúste zavolať o 5-10 minút. Všetky lieky na kašeľ, teploty a soplíky sú voľne predajné bez receptu.