Pri podozrení na koronavírus

1) Pokiaľ ste boli v kontakte s osobou potvrdenou alebo podozrivou z kontaktu COVID-19 a zdravotný stav je únosný - t.j. dieťa pije, papá, ciká, kaká, má mierne prejavy - teploty do 38,5°C, ktoré reagujú na paralen/nurofen (riadiť sa odporúčaním na liečbu teplôt uvedeným tu na webstránke v sekcii RADY PRE RODIČOV - Symptomatická liečba teploty), pokašliava len (nasaďte Kalobu, Bronchipret, ak je kašeľ suchý tak Stoptusin alebo Sinecod, ak je kašeľ vlhký tam mucosolvan/solmucol), pokúste sa zostať doma a zvládnuť to - sme na mailoch aj telefóne. Všetky lieky na kašeľ, teploty a soplíky sú voľne predajné bez receptu.

!!!POZOR!!!: Pokiaľ ste boli v kontakte s osobou potvrdenou alebo podozrivou z kontaktu s COVID-19, alebo ste sa vrátili zo zahraničia musíte zostať 14 dní v karanténe doma a nevychádzať odtiaľ. Ak sa váš stav, alebo stav dieťaťa rýchlo zhoršuje, nevládze(te) jesť/piť, zle sa mu/vám dýcha, nebodaj premodráva(te), má(te) záchvatovitý kašeľ, vysoké teploty, ktoré neviete liekmi proti teplote znížiť pod 38,5°C nechoďte do čakárne, volajte nám v ordinačných hodinách, mimo ordinačných hodín volajte tiešnovú linku záchranného zdravotného systému 155!!!

2) Pokiaľ ste neboli v kontakte s osobou potvrdenou alebo podozrivou z kontaktu COVID-19 a zdravotný stav je únosný a infekcia je mierna - dieťa je živé, hravé, čulé, taktiež sa môžete pokúsiť stav zvládnuť doma podľa postupu uvedeného v bode 2. Ak teploty nereagujú dobre na paralen/nurofen, alebo máte obavy o zdravotný stav - telefonujte, mailujte, sme tu, telefóny zdvíhame, na maily odpisujeme, poradíme sa ako postupovať, či je treba prísť. Všetky lieky na kašeľ, teploty a soplíky sú voľne predajné bez receptu.