Ako si dať predpísať recepty

13.03.2020

Po predpis receptu nemusíte chodiť fyzicky, napíšte nám e-mail, keď vám dochádzajú antibiotiká, ev. potrebujete predpísať kvapky do očí, antihistaminiká u detí, ktoré ich dlhodobo, alebo sezónne užívajú.

POZOR! Zároveň platí, že lieky, ktoré vášmu dieťaťu, alebo vám predpísal špecialista (imunológ, gastroenterológ, psychiater a pod.) spravidla nemôže pediater písať bez toho, aby na ambulantnej správe z vyšetrenia týmto špecialistom (alebo na prepúšťacej správe z nemocnice) nebolo explicitne uvedené, že špecialista žiada obvodného lekára o predpisovanie týchto liekov spolu s uvedením na aké obdobie ho o to žiada (spravidla 6 alebo 12 mesiacov, resp. do ďalšej kontroly, ktorá však nesmie presiahnuť 12 mesiacov). O toto odporúčanie však musíte špecialistu žiadať vy, keď ste u neho na vyšetrení s dieťaťom.

Túto správu je potrebné bezodkladne doručiť fyzicky alebo poslať poštou na našu ambulanciu, my ju založíme do karty a môžeme vám predpisovať aj tzv. preskripčne viazané lieky (lieky, ktoré môže predpisovať len špecialista, sú nimi mnohé psychiatrické lieky, napr. na ADHD, alebo Imunor a Isoprinosine tbl. od imunológa a pod.)

Pokiaľ to na správe nebude uvedené, lieky od špecialistu vám nebudem môcť predpísať a budete ich musieť žiadať priamo od neho.