Ako si dať predpísať recepty

13.03.2020

Po predpis receptu nemusíte chodiť fyzicky, vypíšte TENTO FORMULÁR, keď vám dochádzajú antibiotiká, ev. potrebujete predpísať kvapky do očí, antihistaminiká u detí, ktoré ich dlhodobo, alebo sezónne užívajú a pod.

POZOR! Zároveň platí, že lieky, ktoré vášmu dieťaťu, alebo vám predpísal špecialista (imunológ, gastroenterológ, psychiater a pod.) nemôže pediater písať bez toho, aby na ambulantnej správe z vyšetrenia týmto špecialistom (alebo na prepúšťacej správe z nemocnice) nebolo explicitne uvedené, že špecialista žiada obvodného lekára o predpisovanie týchto liekov spolu s uvedením na aké obdobie ho o to žiada (spravidla 6 alebo 12 mesiacov, resp. do ďalšej kontroly, ktorá však nesmie presiahnuť 12 mesiacov). O toto odporúčanie však musíte špecialistu žiadať vy, keď ste u neho na vyšetrení s dieťaťom.

Túto správu je potrebné bezodkladne doručiť fyzicky alebo poslať poštou na našu ambulanciu, my ju založíme do karty a môžeme vám predpisovať aj tzv. preskripčne viazané lieky (lieky, ktoré môže predpisovať len špecialista, sú nimi mnohé psychiatrické lieky, napr. na ADHD, alebo imunologické lieky ako Imunor, Isoprinosine tbl., inhalačné kortikosteroidy a pod.)

Pokiaľ to na správe nebude uvedené, lieky od špecialistu vám nebudem môcť predpísať a budete ich musieť žiadať priamo od neho.